Pielgrzymka

Pielgrzymka odbędzie się 27 lipca 2019 r.

Zbiórka pod naszym kościołem o godz.5:45 wyjazd punktualnie o godz.6:00
Na pokładzie autokaru oraz w sanktuarium, pielgrzymów otoczy opieką duszpasterską
ks.dr. Edward Rusin, asystent duszpasterski w naszej parafii.

Na miejscu będziemy mieć do dyspozycji kościół, w którym odprawimy Mszę św. oraz zarezerwowaną salę dla pielgrzymów gdzie możemy przygotować dodatkowe zajęcia lub wykłady.
Jeśli pogoda na to pozwoli, możliwa będzie również procesja różańcowa do wioski Walsingham podążając drogą pielgrzymów do tzw. kaplicy klapków (Slipper Chapel), gdzie pielgrzymi pozostawiali swoje obuwie i dalszą drogę do sanktuarium pokonywali boso.

W przerwie na lunch, w domu pielgrzyma będziemy ugoszczeni obiadem z 2 dań oraz kawą i herbatą.
W wolnym czasie będzie można zwiedzić pobliską miejscowość, nabyć pamiątki i dewocjonalia oraz odwiedzić bazylikę lub cudowne źródło.Dzień pielgrzymowania zakończymy ok. godz.19:00 – 20:00 i wrócimy autokarem
do Bradford ok. godz. 24:00

Całkowity koszt pielgrzymki to £35 od osoby.
Zapisy na pielgrzymkę przyjmują duszpasterze.

Kustosz sanktuarium apeluje również o wspieranie tego miejsca wolnymi datkami, będzie je można ofiarować na tacę podczas naszej mszy św. w sanktuarium.