Telefon dyżurny parafii 07716133457

W związku z aktualną sytuacją związaną z pandemią wirusa SARS-CoV-2 wszystkie spotkania grup i organizacji przy naszej parafii zostają wstrzymane do odwołania.

W okresie Wielkiego Postu, za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej  połączone z rozważaniem Męki i Śmierci Chrystusa jak również za odprawienie Gorzkich żali  można uzyskać odpust zupełny po spełnieniu  ogólnych warunków tzn.: spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach Ojca świętego, brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu. Modlitwą w intencjach Ojca Świętego może być recytacja „Ojcze nasz” i „Zdrowaś”.

o. Krzysztof Flis, wprowadzenie relikwii św. Maksymiliana Kolbe

18 sierpienia 2019 odbyło się wprowadzenie relikwii naszego patrona parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Podczas sobotniej konferencji franciszkanin o. Krzysztof Flis przedstawił zarys życia i działalności św. Maksymiliana. Zachęceni zostaliśmy również do włączenia się aktywnie w kontynuację działa św. Maksymiliana, poprzez utworzenie Rycerstwa Niepokalanej w naszej parafii. Pierwsze spotkanie Rycerstwa odbyło się 11/09/2019 w naszym kościele.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do właczenia się w to dzieło i aktywne szerzenie wiedzy o Niepokalanej oraz uczestnictwo w spotkaniach Rycerstwa w każda środę o godz. 17:30.

Na dole strony w galerii foto-relacja z uroczystości wprowadzenia relikwii.

„Nie wierzę, aby post wystarczył sam w sobie. Twoje wyrzeczenia będą dla ciebie owocne, jeżeli będziesz hojny dla innych.”

(św. Augustyn)

Najmilsi, nie ma miejsca dla smutku, gdy narodziło się życie. Radujmy się!

(św. Leon I Wielki, papież)

RELACJA Z KONCERTU NA 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Z wyrazami szacunku dla tych, którzy byli częścią tej historii ale nie mogli jej z nami świętować.

Pokój ich duszom.

Chwała bohaterom !

Wszystkim  polskim patriotom z Bradford, którzy w tym dniu byli z nami i świętowali w naszej Parafii tę wspaniałą rocznicę oraz gościom z innych miejscowości – serdeczne podziękowania, wyrazy szacunku i uznania za okazany patriotyzm i przywiązanie do naszej ojczyzny. Niech wasz wspaniały i aktywny udział będzie lekcją i przykładem dla tych, którzy w tym dniu nie znaleźli czasu aby wspólnie z nami świętować. Dziękujemy !