Kochani, mama dziewczynki która uczestniczyła w naszych zajęciach przy scholi potrzebuje pilnej pomocy. Pomóżmy jej zwyciężyć walkę z rakiem mózgu. Wspomóżmy ją modlitwą i finansowo. Kliknij TUTAJ aby pomóc 》》》
Wez również udział w kiermaszu charytatywnym, szczegóły poniżej.

INFORMACJE O SPOWIEDZI WEJDŹ >>>

KOMUNIKAT SPECJALNY PCM BRADFORD

W związku z trwającym od miesięcy konfliktem pomiędzy Zarządem Polskiej Szkoły Sobotniej w Bradford a grupą nauczycieli i rodziców oraz niedotrzymywaniem ze strony Zarządu Szkoły umowy z Polską Misją Katolicką, postanowiono, że z dniem 13 lipca br. (dzień zakończenia zajęć Polskiej Szkoły Sobotniej w Bradford w roku szkolnym 2018/2019) umowa wynajmu budynku POK zostaje wypowiedziana.
Konflikt w Polskiej Szkole Sobotniej ma negatywny wpływ na funkcjonowanie naszej parafii oraz dobre imię Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, a podjęte próby mediacji nie doprowadziły do jego rozwiązania.
Polish Community Centre ma z założenia być miejscem integracji Polonii mieszkającej w Bradford i okolicy i służyć naszym parafianom wsparciem w budowaniu więzów i przyjaźni jako miejsce spotkań  Polaków i kultywowania polskich tradycji w atmosferze życzliwości i współpracy.
W trosce o dobrą atmosferę panującą w naszej parafii, której ważną częścią jest POK, PCM Bradford została zmuszona do podjęcia powyższej decyzji.

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA !

„Nie wierzę, aby post wystarczył sam w sobie. Twoje wyrzeczenia będą dla ciebie owocne, jeżeli będziesz hojny dla innych.”

(św. Augustyn)

Najmilsi, nie ma miejsca dla smutku, gdy narodziło się życie. Radujmy się!

(św. Leon I Wielki, papież)

RELACJA Z KONCERTU NA 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Z wyrazami szacunku dla tych, którzy byli częścią tej historii ale nie mogli jej z nami świętować.

Pokój ich duszom.

Chwała bohaterom !

Wszystkim  polskim patriotom z Bradford, którzy w tym dniu byli z nami i świętowali w naszej Parafii tę wspaniałą rocznicę oraz gościom z innych miejscowości – serdeczne podziękowania, wyrazy szacunku i uznania za okazany patriotyzm i przywiązanie do naszej ojczyzny. Niech wasz wspaniały i aktywny udział będzie lekcją i przykładem dla tych, którzy w tym dniu nie znaleźli czasu aby wspólnie z nami świętować. Dziękujemy !