Telefon dyżurny parafii 07716133457

Zapraszamy serdecznie na cykl spotkań poświęconych modlitwie, pogłębieniu życia religijnego i relacji z Bogiem. Spotkania prowadzone będą przez internet. Na spotkania zapraszamy w niedziele o godz.19.00. Chęć uczestnictwa prosimy zgłaszać pod numerem telefonu: 07902208561.

Konkurs rysunkowy, pt. „Wielkanoc”
Przedstawiamy najlepsze prace, Gratulujemy !

Praca Victorii – wyjątkowa i pełna zaangażowania. Victoria jesteś fantastyczna !

Praca Oliwii – doskonały akcent tych świąt, brawo ! Oliwia jesteś Wielka !

Praca Amelki – hmm, nam też tej tradycji brakowało, Amelka jesteś super !

Dla naszych artystek przygotujemy nagrody niespodzianki po ustaniu epidemii. Jeszcze raz wielkie gratulacje !

Z żalem informujemy, że od dnia 24 marca 2020 decyzją Premiera kościoły zostają całkowicie wyłączone z użytkowania, informację również o tym przekazał nam bezpośrednio nasz biskup Marcus. Decyzja ta będzie trwać aż do formalnego odwołania. Natomiast będziemy wciąż transmitować msze św. z naszego kościoła bez zmian.

Uwaga, przed każdą transmisją będzie aktualizacja linku transmisji, proszę więc za każdym razem dołączać do transmisji za pomocą odnośnika podanego na stronie głównej parafii. Żeby przyspieszyć ten proces możesz zasubskrybować kanał.

Parafianie, którzy w tym trudnym czasie, mimo braku możliwości uczestniczenia we mszy św., zechcą wesprzeć dowolnymi ofiarami nasz kościół, mogą osobiście wpłacić ofiarę na konto parafii, na numer podany poniżej, lub wystawić czek na: „PCM Bradford”. Konto parafii: PCM Bradford, sort code: 30-94-57 numer konta: 00616288. Za wszelkie ofiary, Bóg zapłać!

Informujemy, że do czasu odwołania ograniczeń, wstrzymujemy: udzielanie sakramentów małżeństwa, chrztów św., odwiedziny chorych, (wyjątek będą stanowić tylko sytuacje zagrażające życiu). Odwołane są również msze św. pogrzebowe w kościele (mogą być tylko na cmentarzu). Nie ma również spowiedzi indywidualnej.

W związku z istniejącą pandemią na terenie Europy oraz związanymi z nią ograniczeniami, zmuszeni jesteśmy odwołać tegoroczną pielgrzymkę do Lisieux, która miała odbyć się w lipcu. Osoby, które dokonały rezerwacji i wpłaciły pieniądze, proszę aby zgłaszały się po ich odbiór do sali św. br. Alberta lub proboszcza.

W związku z aktualną sytuacją związaną z pandemią wirusa SARS-CoV-2 wszystkie spotkania grup i organizacji przy naszej parafii zostają wstrzymane do odwołania.

W okresie Wielkiego Postu, za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej  połączone z rozważaniem Męki i Śmierci Chrystusa jak również za odprawienie Gorzkich żali  można uzyskać odpust zupełny po spełnieniu  ogólnych warunków tzn.: spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach Ojca świętego, brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu. Modlitwą w intencjach Ojca Świętego może być recytacja „Ojcze nasz” i „Zdrowaś”.

o. Krzysztof Flis, wprowadzenie relikwii św. Maksymiliana Kolbe

18 sierpienia 2019 odbyło się wprowadzenie relikwii naszego patrona parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Podczas sobotniej konferencji franciszkanin o. Krzysztof Flis przedstawił zarys życia i działalności św. Maksymiliana. Zachęceni zostaliśmy również do włączenia się aktywnie w kontynuację działa św. Maksymiliana, poprzez utworzenie Rycerstwa Niepokalanej w naszej parafii. Pierwsze spotkanie Rycerstwa odbyło się 11/09/2019 w naszym kościele.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do właczenia się w to dzieło i aktywne szerzenie wiedzy o Niepokalanej oraz uczestnictwo w spotkaniach Rycerstwa w każda środę o godz. 17:30.

Na dole strony w galerii foto-relacja z uroczystości wprowadzenia relikwii.

„Nie wierzę, aby post wystarczył sam w sobie. Twoje wyrzeczenia będą dla ciebie owocne, jeżeli będziesz hojny dla innych.”

(św. Augustyn)

Najmilsi, nie ma miejsca dla smutku, gdy narodziło się życie. Radujmy się!

(św. Leon I Wielki, papież)

RELACJA Z KONCERTU NA 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Z wyrazami szacunku dla tych, którzy byli częścią tej historii ale nie mogli jej z nami świętować.

Pokój ich duszom.

Chwała bohaterom !

Wszystkim  polskim patriotom z Bradford, którzy w tym dniu byli z nami i świętowali w naszej Parafii tę wspaniałą rocznicę oraz gościom z innych miejscowości – serdeczne podziękowania, wyrazy szacunku i uznania za okazany patriotyzm i przywiązanie do naszej ojczyzny. Niech wasz wspaniały i aktywny udział będzie lekcją i przykładem dla tych, którzy w tym dniu nie znaleźli czasu aby wspólnie z nami świętować. Dziękujemy !