Polskie Towarzystwo Artystyczno-Kulturalne przy naszej parafii, zaprasza na spotkania wszystkich chętnych do wspólnych spotkań towarzyskich, nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni w każdy poniedziałek i piątek w godzinach 18.00 – 21.00 w naszym ośrodku parafialnym.

Kalendarium:
- W 2009 roku powstaje Klub Historyczny, który swoją działalnością miał na celu przybliżenie historii polski młodzieży z Bradford.
- W marcu 2017 roku na bazie Klubu Historycznego powstaje Polskie Towarzystwo Artystyczno-Kulturalne. Założyciele są bardzo dumni, że po wielu staraniach i upływie czasu w końcu udało się stworzyć możliwość rozwoju dla młodej Polonii w Bradford, która przybyła tu po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Misją i nadzieją Towarzystwa jest, że poprzez ich działaność, Polacy będą mieli szansę zjednoczyć się lokalnie, nawiązać nowe kontakty, nowe znajomości i przyjaźnie. Wspólnie pomagać sobie w codziennych sprawach, wymieniać się informacjami oraz dbać o nowoprzybyłych rodaków, udzielając im potrzebnych rad. Zdecydowanie krzewić polską kulturę, muzykę, historię, polskie tradycje oraz spędzać czas, w miłym towarzystwie wzbogacając swoje codzienne życie.

Zapraszamy do uczestnictwa i wspólnego tworzenia, poszukujemy liderów do niektórych z nich:
- sekcji sportowej – tenis stołowy, football stołowy
- sekcji artystycznej – gdzie jest możliwość przyłączenia się do grupy muzycznej osób ze zdolnościami wokalnymi, grających na wszelkich instrumentach perkusyjnych, smyczkowych, strunowych, dętych i innych.
- sekcji filmowo – dyskusyjnej, gdzie po seansie filmowym w miłej atmosferze będzie można podyskutować o filmie.
- sekcji regionalnej dla osób, którym jest bliskie pielęgnowanie polskiej tradycji, języka regionalnego, tańca i kuchni regionalnej.
- sekcji teatralnej dla dzieci
- sekcji turystyczno-krajoznawczej
Zapraszamy również szachistów, szaradzistów, graczy karcianych do tworzenia własnych grup zainteresowań.
Więcej informacji u organizatorów podczas spotkań.
Gorąco zachęcamy do włączenia się w budowanie naszej polskiej społeczności w naszym ośrodku parafialnym.