"Diecezja Leeds oraz dyrektor st. Williams Andrew Bastable, dziekuje Polskiemu Towarzystwu Artystyczno- Kulturalnemu działającemu przy naszej parafii za udział w promocji polskiej kultury i tradycji podczas dnia polskiego w szkole katolickiej st.Williams w Bradford."
Zapraszamy na spotkania grupy w poniedziałki - grupa muzyczna i tenis stołowy oraz w piątki na zajęcia scholi parafialnej i kółka teatralnego dla dzieci.

Nasz nowy krzyż. Obejrzyj film jak powstawał...

Szczęść Boże !

Witamy serdecznie na stronie Polskiej Parafii Katolickiej
p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Bradford

Każdy przybywający do naszej Parafii od 1948 roku chciał odnaleźć tutaj „mały kawałek Polski”. Jesteśmy świadomi tego, że aby nawiązać kontakt z Bogiem, Rodakami i stworzyć wspólnotę potrzeba miejsca. Miejsca takiego pragnęli powojenni emigranci i takie same pragnienie towarzyszy przybyłym po 2004 roku Rodakom.

Mamy nadzieję, że informacje zawarte na tej stronie w znaczący sposób pomogą wszystkim Polakom zamieszkałym na terenie naszej parafii zbliżyć się do nas i wspólnie uczestniczyć w życiu parafialnym dynamicznie rozwijającej się wspólnoty.

Zapraszamy szczególnie ludzi młodych, niedawno przybyłych w nasze okolice, aby kontynuowali dzieło swoich poprzedników, którzy ciężką pracą i poświęceniem przyczynili się do powstania tego skrawka ojczyzny na obcej ziemi.

Niech to miejsce, jakim jest Polska Parafia w Bradford, pozwoli nam duchowo wzrastać, odnajdywać drogę do Jezusa, który jest Drogą, Prawdą i Życiem i najlepszym Przewodnikiem na drogach emigracyjnych poszukiwań ku lepszej przyszłości.

Dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej strony i ofiarnie pracują dla dobra naszej Parafii. Niech Pan rozpoznany przez Apostołów przy „Łamaniu Chleba”, czyli Eucharystii, która gromadzi nas przy wspólnym stole, gdy świętujemy w każdą niedzielę pamiątkę Jego Zmartwychwstania, Wam wszystkim błogosławi.

Ks. Mirosław Sławicki – proboszcz

Strona sponsorowana przez Partnera Laboratorium Biomol-Med,
wykonującego analizy zdrowotne.

Hand painting T-shirts and Handmade crafts for any occasions. Click logo for more: